EST
ENG
RUS
banner

Vabatahtliku tugiisiku teenus


Mis see on? Tallinna Perekeskuse vabatahtliku tugiisiku teenus on kooliealistele lastele ja noortele toetamaks nende enesehinnangut ning arendamaks positiivset maailmavaadet. Teenuse eesmärk on toetada lapse iseseisvat toimetulekut juhendamise, julgustamise ja motiveerimise teel, võimaldada aktiivne osavõtt ühiskondlikust elust. See saab võimalikuks täiskasvanud tugiisiku ja lapse üks- ühese sõpruse kaudu. 

Kellele? Kohtumised ja suhtlemine vabatahtliku tugiisikuga sobivad hästi  7-18 aastastele lastele ning noortele, kes vajavad head ja toetavat sõpra, kellel ei ole suhtlemiseks piisavalt kogemusi ja oskusi või kelle peres toimuvad suured muutused, millega on raske kohaneda. 

Kuidas tegutseme? Iga laps saab omale vabatahtliku täiskasvanud tugiisiku, kes toetab ja kuulab last, lapsel on võimalus arutleda temale olulistel teemadel. Laps ja tugiisik kohtuvad üks kord nädalas vabal ajal ning sisustavad seda endale meeldivate tegevustega. Kohtumispaikade valik sõltubki tugiisiku ja lapse soovidest ja võimalustest. Varasemalt on vabatahtlikud lastega käinud kardiga sõitmas, kinos, maalimist õppimas, vanalinnas jalutamas ja veel paljudes kohtades.  

Kes me oleme? Vabatahtliku tugiisikuna tegutseb Tallinna Perekeskuses kuni 30 vabatahtlikku. Tegemist on nii hakkajate noorte kui ka elukogenumate inimestega, kellel on soov ennast avada uutele kogemustele ja oskustele. Vabatahtlik tegevus ei nõua suuri jõupingutusi, see eeldab vaid tahet olla positiivseks eeskujuks. 

Kuidas meieni jõuda? Lisainfo tugiisikuteenistuse ja võimaluste kohta telefonil  53937687 või e-posti aadressidel virve.ojasoo@pk.ee ja triinu.sink@pk.ee

VAATA ROHKEM INFOT JA  VÕTA MEIEGA JULGELT ÜHENDUST KODULEHEL https://www.tuginoorele.ee/ 


Vaata lisaks:
Big Brothers Big Sisters
http://www.bbbs.org/

Perekeskuses töötavad psühholoogid, sotsiaaltöötajad, peretöötajad, professionaalsed − ja vabatahtlikud tugiisikud.Tallinna Perekeskus on linna allasutus, mis pakub lastega peredele psühholoogilist nõustamist ja toetavaid sotsiaalteenuseid.Tallinna Perekeskus jaguneb asutuse põhitegevustest lähtuvalt neljaks teenistuseks: Nõustamisteenistus, Tugiisikuteenistus, Pereteenistus, PäevakeskusMeie poole saavad pöörduda Tallinna linnas elavad eesti- ja venekeelsed pered. Kõik keskuse teenused on peredele tasuta.